Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace... Nesouhlasím
PIR senzor (pohybové čidlo) NANO
PIR senzor (pohybové čidlo) NANO
Modul pohybového PIR...
150,- bez DPH
NSD Powerball Sportsgyro 250Hz Pro Blue
456,- bez DPH
DELL Vostro 5568 šedý (5568-spec_i3)
12 554,- bez DPH
Seagate SkyHawk 3TB, 3.5" HDD, 7200rpm, 64MB, SATA III
2 291,- bez DPH
Váha kapesní digitální MP550 - 550g/0.1g
211,- bez DPH
serverhosting

Jak se orientovat v AV konektorech a kabelech

Jak nalézt nejvhodnější kabel?


Nejprve si z níže uvedeného přehledu vyberte přístroje, které chcete propojit. V přehledu jsou uvedena nejčastěji používaná zařízení a jejich typické konektory. A pokud si nevíte rady, který konektor zvolit, podívejte se na přehled konektorů, který popisuje jejich vlastnosti a uvádí vzájemné srovnání. Poté již znáte nejvhodnější konektory včetně jejich názvu, takže Vám nic nebrání v tom, vybrat si kabel osazený Vámi vybranými konektory, který propojí Vaše přístroje tím nejvhodnějším a nejkvalitnější způsobem.


Nejčastěji používané konektory na TV

Nejčastěji používané konektory na LCD a Plasmové televizi

Nejčastěji používané konektory na satelitech, set top boxech, DVD a video

Nejčastěji používané konektory na AV Receiveru

Nejčastěji používané konektory na HIFI a hudebních nástrojích

Nejčastěji používané konektory na CD a MP3


Nejčastěji používané konektory na kamerách a foťácích

Nejčastěji používané konektory na PC a noteboocích

Přehled konektorů a jejich vlastností

Konektor HDMIHDMI - konektor pro digitální přenos obrazového i zvukového signálu. HDMI (High Definition Multimedia Interface) je osazen 19 piny (typ A), které přenášejí audiosignály a video data plně digitálně, díky čemuž nedochází ke ztrátám kvality při převodu digitálního signálu na analogový a zpět. Obsahuje i komunikační datový kanál pro přenos informací mezi zařízeními. HDMI je zpětně kompatibilní s DVI-D.
Kvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignálu 

Konektor DVI-DDVI-D - Konektor pro digitální přenos obrazového signálu. DVI-D (Digital Visual Interface - Digital) je rozšířen převážně v počítačové oblasti a jsou jím osazeny převážně zobrazovací zařízení jako např. videoprojektory či monitory, ale lze se s ním setkat i u DVD přehrávačů. Konektor je osazen 25 piny.
Kvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignálu 


Konektor SCARTSCART - Konektor pro přenos obrazového i zvukového signálu, osazen 21 piny. Obrazová informace je přenášena signály základních barev RGB (červená, zelená, modrá) tvořících televizní obraz. Velmi dobrá vzájemná kompatibilita zařízení a vysoká kvalita obrazu. Výhoda kabelu osazeného konektory SCART spočívá v přenosu video i audio signálu ve vysoké kvalitě a jednoduché instalaci.
Kvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignálu 

Konektor komponentní videoKomponentní video (další označení složkové video, YCrCb nebo YPrPb; YUV) - přenos video signálu pomocí tří kvalitních kabelů s konektory typu RCA (neboli CINCH). Video signál je rozdělen na jasovou složku (Y) a dále na červenou (Cr/Pr) a modrou (Cb/Pb) barevnou rozdílovou složku, což zajišťuje vysokou kvalitu barevného rozlišení i jasu. Barevné rozdílové složky vyjadřují, jak se červený resp. modrý signál odlišuje od zelené – přenášeny jsou pouze rozdíly barev. Typické označení je zelená, modrá, červená barva CINCH konektorů.
Kvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignálu 


Konektor S-videoS-VIDEO - (další označení miniDIN 4, Y/C) - přenos video signálu rozloženého na jasovou (černobílou) a barevnou složku, což příznivě ovlivňuje zejména jas. Kvalita přenášeného signálu je nižší než u přenosu video signálu třemi složkami (komponentní video či RGB), ale výrazně lepší než u kompozitního video signálu.
Kvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignálu 

Konektor VIDEOVIDEO - (další označení kompozitní video, FBAS, CVBS) - často používaný konektor typu RCA (neboli CINCH) pro přenos video signálu. Pohodlný způsob propojení, neboť všechny složky video signálu jdou jedním kabelem. Avšak společné vedení složek způsobuje vzájemné ovlivňování, což ve výsledku snižuje kvalitu přenášeného video signálu. Typické označení je žlutá barva CINCH konektoru.
Kvalita videosignáluKvalita videosignálu 

Konektor IEC anténní INKonektor IEC anténní OUTIEC (anténní konektor) - konektor pro přenos audio a video signálu sloužící pro jednoduché připojení koaxiálního kabelu. Používán převážně pro propojení anténní zásuvky a přijímače. Méně vhodný pro další rozvod audio/video signálu mezi zařízeními.
Kvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignálu 


Konektor Digital audioDigital audio - konektor typu RCA (neboli CINCH) sloužící pro přenos audiosignálu v digitální formě, což přináší výhodu v tom, že vícekanálový zvuk lze přenášet pomocí jednoho konektoru. Do výstupu digital audio se doporučuje připojit kabel speciálně určený pro přenos digitálního signálu osazeného konektory RCA (CINCH). Typické označení je oranžová barva CINCH konektoru.
Kvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignálu 

Konektor Audio stereoAUDIO (stereo) - dva konektory typu RCA (neboli CINCH) určené pro přenos dvoukanálového (stereo) audio signálu. Typické rozlišení pro levý kanál L (left) je bílá barva konektoru a pro pravý kanál R (right) červená barva.
Kvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignálu 

Konektor JACKJACK 3,5mm stereo - konektor pro přenos dvoukanálového (stereo) audio signálu. Nejčastěji je používán pro audio výstupy MP3, CD přehrávačů a pro přídavné vstupy audio systémů.
Kvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignálu 


Konektor FIREWIRW 4pinFIREWIRE 4pin (rozhraní IEEE 1394) - konektor osazený čtyřmi piny používaný převážně v počítačové oblasti pro vysokorychlostní přenos dat. Typicky slouží pro propojení mezi videokamerou, případně fotoaparátem a počítačem.
Kvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignálu 


Konektor FIREWIRW 6pinFIREWIRE 6pin - konektor osazený šesti piny používaný převážně v počítačové oblasti pro vysokorychlostní přenos dat. Typicky slouží pro propojení mezi počítačem a videokamerou, případně fotoaparátem.
Kvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignálu 

 


Kvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignálu  nejvyšší kvalita video signálu (případně audio/video signálu)
Kvalita videosignáluKvalita videosignáluKvalita videosignálu         standardní kvalita video signálu (případně audio/video signálu)
Kvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignálu  nadstandardní kvalita audio signálu
Kvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignálu         standardní kvalita audio signálu
Kvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignáluKvalita audiosignálu     nadstandardní kvalita datového signálu
Srovnávací test samovybíjení tužkových (AA) baterií

Na základě vašeho velkého zájmu pokračujeme v našem seriálu článků o dobíjecích a přednabitých bateriích na českém trhu. Po testu tužkových dobíjecích baterií a mikrotužkových dobíjecích baterií jsme otestovali i tužkové (AA) a mikrotužkové (AAA) přednabité baterie, které jsou stavěny na nové technologii niklmetalhydrid (NiMH) s udávaným velmi nízkým samovybíjecím efektem. Jak si všechny tyto akumulátory stojí po půl roce skladování? Na to vám odpoví následující řádky.

Vysvětlení k tabulce:

Typická kapacita - hodnota kapacity dobíjecí baterie v mAh udávaná výrobcem.
Ah - v testu naměřené ampérhodiny - jinými slovy kolik proudu je schopná baterie dodat. Například 2500mAh baterka je teoreticky schopna dodávat 1A (tj. 1000mAh) po dobu 2,5h či 100mA po dobu 25h.
Wh - watthodiny - udává celkový energetický výkon jaký je baterie schopna v čase dodat. Výkon záleží na proudu a napětí (ampéry krát volty) a je měřen v čase. 1000mWh=1Wh.
minuty - doba trvání testu, tj. jak dlouho baterie vydržela dodávat proud 0,5 ampéry.
Ztráta samovybíjením (%) - ztráta kapacity vzniklá samovybíjecím efektem během půlročního uskladnění baterií v procentech z naměřené kapacity.


Metodologie:

U každé baterie je testován jeden blistr (4 baterky), aby se pokud možno objevila baterka, která by byla vadná či měla horší parametry než ostatní kusy. Baterie jsou nabíjeny v nabíječce Accu Trainer 3 od Voltcraftu (I.V.T. Hirschau). Vybíjecí měřící cyklus je realizován proprietárním zařízením vyrobeným na zakázku, vybíjecí proud je nastaven na 0,5A.

Každá baterie prošla před nabitím na test nejméně 5 nabíjecími a vybíjecími cykly.

Výsledky:


Pořadí přednabitých tužkových baterií dle ampérhodin zjištěných při měření po 6 měsících.

Baterie Typická kapacita Foto Namě- řená kapacita (Ah) Kapacita po 6 měsících (Ah) Wh Minuty Ztráta samovy- bíjením (%)
GP Recyko 2050 mAh GP Recyko 2050 mAh 2,105 1,718 2,061 206 18%
Uniross Hybrio 2100 mAh Uniross Hybrio 2100mAh 1,958 1,643 1,971 197 16%
Sanyo Eneloop 2000 mAh Sanyo Eneloop 2000mAh 1,948 1,623 1,947 195 17%
Varta Ready2Use 2100 mAh Varta Ready2Use 2100mAh 2,050 1,598 1,917 192 22%
Ansmann MaxE 2100 mAh Ansmann MaxE 2100mAh 2,020 1,590 1,908 191 21%
Vapex Instant * 2100 mAh Vapex Instant 2100 mAh 2,185 0,907 1,088 109 56%

* jeden akumulátor Vapex Instant ztratil během testu veškerou svou energii a nebyl schopen dodat žadný proud. Článek byl pravděpodobně vadný.

Pořadí klasických dobíjecích tužkových baterií dle ampérhodin zjištěných při měření po 6 měsících.


Baterie Typická kapacita Foto Namě- řená kapacita (Ah) Kapacita po 6 měsících (Ah) Wh Minuty Ztráta samovy- bíjením (%)
Sanyo 2700 2700 mAh Sanyo 2700 mAh 2,750 2,105 2,526 253 23%
Ansmann Digital 2700 mAh Ansmann 2700 mAh 2,688 2,068 2,481 248 23%
Varta Professional 2700 mAh Varta Professional 2700 mAh 2,695 1,995 2,394 239 26%
Uniross 2700 2700 mAh Uniross 2700 mAh 2,623 1,953 2,343 234 26%

Závěr

Zajímavým a možna pro mnohé překvapivým závěrem vyplývajícím z výsledků tohoto testu by bylo tvrzení, že přednabité články mají sice relativně nižší samovybíjecí efekt než klasické dobíjecí NiMH baterie, nicméně kvalitní značkové dobíjecí články mají v půlročním horizontu stále vyšší kapacitu nežli přednabité. Je pravděpodobné, že hlavní přednost přednabitých baterií se projeví až v delším čase.

Článek byl převzat ze serveru fotonmag.cz


Srovnávací test přednabitých tužkových (AA) baterií

Na základě vašeho velkého zájmu pokračujeme v našem seriálu článků o dobíjecích a přednabitých bateriích na českém trhu. Po testu tužkových dobíjecích baterií a mikrotužkových dobíjecích baterií jsme otestovali i tužkové přednabité baterie (typ AA), které jsou stavěny na nové technologii niklmetalhydrid (NiMH) s velmi nízkým samovybíjecím efektem. Výrobci tvrdí, že přednabité akumulátory jsou schopny si uchovat 70 až 80% energie po jednom roce skladování (po takové době by byly klasické nabíjecí NiMH baterie v zásadě zcela vybité), takže si je v obchodě můžete koupit již nabité, ale nemusíte je po použití vyhazovat jako klasické alkalické či lithiové primární články a můžete je opět nabít - což vzhledem k až 1000 možným nabíjecím cyklům velmi přispívá k ochraně životního prostředí.

Vysvětlení k tabulce:

Typická kapacita - hodnota kapacity dobíjecí baterie v mAh udávaná výrobcem.
Ah - v testu naměřené ampérhodiny - jinými slovy kolik proudu je schopná baterie dodat. Například 2500mAh baterka je teoreticky schopna dodávat 1A (tj. 1000mAh) po dobu 2,5h či 100mA po dobu 25h.
Wh - watthodiny - udává celkový energetický výkon jaký je baterie schopna v čase dodat. Výkon záleží na proudu a napětí (ampéry krát volty) a je měřen v čase. 1000mWh=1Wh.
minuty - doba trvání testu, tj. jak dlouho baterie vydržela dodávat proud 0,5 ampéry.


Metodologie:

U každé baterie je testován jeden blistr (4 baterky), aby se pokud možno objevila baterka, která by byla vadná či měla horší parametry než ostatní kusy. Baterie jsou nabíjeny v nabíječce Accu Trainer 3 od Voltcraftu (I.V.T. Hirschau). Vybíjecí měřící cyklus je realizován proprietárním zařízením vyrobeným na zakázku, vybíjecí proud je nastaven na 0,5A.

V prvním měření není akumulátor dobíjen, je pouze zjišťována jeho počáteční kapacita (jakoby po nákupu v prodejně, v našem případě po min. 4 měsících skladování). Tyto výsledky jsou shrnuty v první tabulce.

Každá baterie následně projde 5 nabíjecími a vybíjecími cykly. V případě odchylky o více jak 10% od průměru všech měření přes všechny baterie z daného blisteru se baterie považuje za vadnou a vyřazuje se z měření. Hodnota nejlepšího měření kapacity na dané baterii se zprůměruje s ostatními bateriemi v testovaném blistru a výsledná čísla jsou uvedena v druhé tabulce.


Výsledky:

Pořadí dle ampérhodin zjištěných při prvním měření (tj. nabité z výroby, min. 4 měsíce bez dobíjení), od nejlepších k nejhorším.


Baterie Typická kapacita Foto První kapacita Wh minuty
GP Recyko 2050 mAh GP Recyko 2050 mAh 1,620 1,944 194
Varta Ready2Use 2100 mAh Varta Ready2Use 2100mAh 1,615 1,938 194
Ansmann MaxE 2100 mAh Ansmann MaxE 2100mAh 1,560 1,872 187
Vapex Instant 2100 mAh Vapex Instant 2100 mAh 1,475 1,770 177
Sanyo Eneloop 2000 mAh Sanyo Eneloop 2000mAh 1,453 1,743 174
Uniross Hybrio 2100 mAh Uniross Hybrio 2100mAh 1,430 1,716 172

Pořadí dle naměřených ampérhodin dle metodiky testu, od nejlepších k nejhorším.

Baterie Typická kapacita Foto První kapacita Ah Wh minuty
Vapex Instant 2100 mAh Vapex Instant 2100 mAh 1,475 2,185 2,622 262
GP Recyko 2050 mAh GP Recyko 2050 mAh 1,620 2,105 2,526 253
Panasonic Infinium * 2100 mAh Panasonic Infinium 2100mAh n/a 2,068 2,482 248
Varta Ready2Use 2100 mAh Varta Ready2Use 2100mAh 1,615 2,050 2,460 246
Ansmann MaxE 2100 mAh Ansmann MaxE 2100mAh 1,560 2,020 2,424 242
Uniross Hybrio 2100 mAh Uniross Hybrio 2100mAh 1,430 1,958 2,349 235
Sanyo Eneloop 2000 mAh Sanyo Eneloop 2000mAh 1,453 1,948 2,337 234


* akumulátory Panasonic Infinium byly do testu dodány později a tudíž u nich není dle metodiky změřena první kapacita. Jen pro informaci ihned po dodání byly schopny dodat 1,758 Ah. Tato hodnota ale není souměřitelná s ostatními zde uvedenými.

Článek byl převzat ze serveru fotonmag.cz


Srovnávací test dobíjecích mikrotužkových (AAA) baterií

Na základě vašeho velkého zájmu pokračujeme v našem seriálu článků o dostupných dobíjecích bateriích na českém trhu. Po testu tužkových baterií jsme otestovali mikrotužkové baterie (typ AAA), které jsou stavěny na technologii niklmetalhydrid (NiMH).


Vysvětlení k tabulce:

Typická kapacita - hodnota kapacity dobíjecí baterie v mAh udávaná výrobcem.
Ah - v testu naměřené ampérhodiny - jinými slovy kolik proudu je schopná baterie dodat. Například 2500mAh baterka je teoreticky schopna dodávat 1A (tj. 1000mAh) po dobu 2,5h či 100mA po dobu 25h.
Wh - watthodiny - udává celkový energetický výkon jaký je baterie schopna v čase dodat. Výkon záleží na proudu a napětí (ampéry krát volty) a je měřen v čase. 1000mWh=1Wh.
minuty - doba trvání testu, tj. jak dlouho baterie vydržela dodávat proud 0,5 ampéry.


Metodologie:

U každé baterie je testován jeden blistr (4 baterky), aby se pokud možno objevila baterka, která by byla vadná či měla horší parametry než ostatní kusy. Baterie jsou nabíjeny v nabíječce Accu Trainer 3 od Voltcraftu (I.V.T. Hirschau). Vybíjecí měřící cyklus je realizován proprietárním zařízením vyrobeným na zakázku, vybíjecí proud je nastaven na 0,280A. Každá baterie projde 5 nabíjecími a vybíjecími cykly. V případě odchylky o více jak 10% od průměru všech měření přes všechny baterie z daného blisteru se baterie považuje za vadnou a vyřazuje se z měření. Hodnota nejlepšího měření kapacity na dané baterii se zprůměruje s ostatními bateriemi v testovaném blistru a výsledná čísla jsou uvedena v tabulce.


Výsledky:

Pořadí dle ampérhodin, od nejlepších k nejhorším.
Baterie Typická kapacita Foto Ah Wh minuty
GP 1000 970 mAh GP 970 mAh 0,918 1,102 197
Sanyo 1000 1000 mAh Sanyo 1000 mAh 0,893 1,072 191
Energizer 1000 mAh Energizer 1000 mAh 0,890 1,068 191
Konnoc 1100 mAh Konnoc 1100 mAh 0,883 1,060 189
Ansmann 1000 mAh Ansmann 1000 mAh 0,875 1,050 188
Uniross 1000 mAh Uniross 1000 mAh 0,873 1,048 187
Duracell 1000 mAh Duracell 1000 mAh 0,858 1,030 184
GP 950 920 mAh GP 920 mAh 0,838 1,006 180
Varta Photo Accu 900 mAh Varta Photo Accu 900 mAh 0,815 0,978 175
GP 850 850 mAh GP 850 mAh 0,810 0,972 174
Energizer 850 mAh Energizer 850 mAh 0,785 0,942 168
GP 800 800 mAh GP 800 mAh 0,748 0,898 160
Panasonic 800 mAh Panasonic 800 mAh 0,695 0,834 149
Ansmann MP3 * 950 mAh Ansmann MP3 950 mAh 0,640 0,768 137

* v testovaném blistru (4ks) byly 3 baterie s více jak o 10% menší kapacitou, pravděpodobně šlo o testovací vzorky.

Článek byl převzat ze serveru fotonmag.cz


Srovnávací test dobíjecích tužkových (AA) baterií

Na základě vašeho velkého zájmu jsme aktualizovali srovnávací článek z 19.2.2007 o další typy na trhu dostupných dobíjecích baterií. Tužkové baterie (typ AA) uvedené v tomto testu jsou stavěny na technologii niklmetalhydrid (NiMH)

Vysvětlení k tabulce:

Typická kapacita - hodnota kapacity dobíjecí baterie v mAh udávaná výrobcem.
Ah - v testu naměřené ampérhodiny - jinými slovy kolik proudu je schopná baterie dodat. Například 2500mAh baterka je teoreticky schopna dodávat 1A (tj. 1000mAh) po dobu 2,5h či 100mA po dobu 25h.
Wh - watthodiny - udává celkový energetický výkon jaký je baterie schopna v čase dodat. Výkon záleží na proudu a napětí (ampéry krát volty) a je měřen v čase. 1000mWh=1Wh.
minuty - doba trvání testu, tj. jak dlouho baterie vydržela dodávat proud 0,5 ampéry.

Metodologie:

U každé baterie je testován jeden blistr (4 baterky), aby se pokud možno objevila baterka, která by byla vadná či měla horší parametry než ostatní kusy. Baterie jsou nabíjeny v nabíječce Accu Trainer 3 od Voltcraftu (I.V.T. Hirschau). Vybíjecí měřící cyklus je realizován proprietárním zařízením vyrobeným na zakázku, vybíjecí proud je nastaven na 0,5A. Každá baterie projde 5 nabíjecími a vybíjecími cykly. V případě odchylky o více jak 10% od průměru všech měření přes všechny baterie z daného blisteru se baterie považuje za vadnou a vyřazuje se z měření. Hodnota nejlepšího měření kapacity na dané baterii se zprůměruje s ostatními bateriemi v testovaném blistru a výsledná čísla jsou uvedena v tabulce.

Výsledky:

Pořadí dle ampérhodin, od nejlepších k nejhorším.

Baterie Typická kapacita Foto Ah Wh minuty
Sanyo 2700 2700 mAh Sanyo 2700 mAh 2,750 3,340 330
Konnoc 2700 mAh Konnoc 2700 mAh 2,708 3,250 325
Duracell 2650 mAh Duracell 2650mAh 2,703 3,244 324
Varta Professional 2700 mAh Varta Professional 2700 mAh 2,695 3,234 323
Ansmann Digital 2700 mAh Ansmann 2700 mAh 2,688 3,226 323
GP 2700 2600 mAh GP 2600 mAh 2,660 3,192 319
Energizer 2650 mAh Energizer 2650 mAh 2,650 3,180 318
Uniross 2700 2700 mAh Uniross 2700 mAh 2,623 3,148 315
DailyPower 2500 2500 mAh DailyPower 2500 mAh 2,608 3,129 313
Extreme Energy 2700 mAh Extreme Energy 2700 mAh 2,533 3,040 304
GP 2500 2450 mAh GP 2450 mAh 2,533 3,040 304
Sanyo 2500 2500 mAh Sanyo 2500 mAh 2,470 2,990 296
Panasonic 2600 mAh Panasonic 2600 mAh 2,423 2,908 291
Energizer 2500 mAh Energizer 2500 mAh 2,408 2,890 289
GP 2300 2250 mAh GP 2250 mAh 2,383 2,860 286
Energizer 2200 mAh Energizer 2200 mAh 2,218 2,662 266
Konnoc * 2600 mAh Konnoc 2600 mAh 2,138 2,566 257
GP 2100 2050 mAh GP 2050 mAh 2,040 2,448 245
GP 1800 1800 mAh GP 1800 mAh 1,805 2,166 217
USB battery 500 mAh USB battery 500 mAh 0,545 0,654 65

* v testovaném blistru (4ks) byly 3 baterie s více jak o 10% menší kapacitou, pravděpodobně šlo o testovací vzorky.

Článek byl převzat ze serveru fotonmag.cz


Zkratky u produktů Microsoft

Jelikož softwarové produkty Microsoftu jsou plné různých zkratek, rozhodli jsme se, že Vám s výběrem správné verze trochu pomůžeme.

GGK - Legalizační kit (Sada speciálně určená k legalizaci softwaru. Licence je nepřenosná)

VUP - version upgrade (upgrade ze starších verzí dané produktové řady)

PUP - produkt upgrade (upgrade z jiné produktové řady, nebo z jednoho z produktů, který PUP obsahuje)

CUP - competitive upgrade (upgrade z konkurenčních produktů)

CVUP, CPUP - u určitých produktů dochází ke kombinaci výše uvedených upgrade. Lze upgradovat jak konkurenční tak starší produkty.

AE - academic education (školní verze)

GOVT - government (produkty pro státní správu - myšleno samosprávu na úrovni obcí a okresů)

OLP NL - Open License No Level (základní hladina licencí minimální požadavky 5 jakýchkoliv licencí pro uzavření smlouvy)

OLP B - Open License B (hladina od 150 bodů, dosažených v jedné z produktových skupin Aplikace, Systémy, Servery)

OLP C - Open License C (hladina od 500 bodů, dosažených v jedné z produktových skupin Aplikace, Systémy, Servery)

EULA – End User License Agreement (Smlouva mezi výrobcem a uživatelem softwaru, přesně stanovující pravidla, podle nichž lze se softwarem nakládat při jeho instalaci a provozu. Souhlas s ustanoveními této smlouvy uživatel většinou projevuje nainstalováním daného software.)

FPP – Full Package Product (Licence softwaru dodaná v krabici, která je řešením pro zákazníky, kteří potřebují jenom jednu nebo dvě licence.)

OEM – Original Equipment Manufacture (Takto označovaný produkt je plnohodnotným softwarem, který za cenově výhodných podmínek dodávají výrobci počítačů předinstalovaný na nových počítačích.)

Volume Licensing – Multilicenční programy Microsoft (Open License, Open Value, Open Value Subscription, Select, Enterprise Agreement, Enterprise Agreement Subscription)

NL – No Level (Cenová kategorie multilicenčního programu Open License (Business)

Non Company Wide – Necelopodniková varianta Open Value (Firma nemusí do smlouvy zahrnout všechny oprávněné počítače, ale nakupuje pouze podle počtu licencí)

Company Wide – Celopodniková varianta Open Value (Firma musí do smlouvy zahrnout veškeré oprávněné počítače a pokrýt je alespoň jedním z Platformových produktů

Garance ceny - Po celou dobu trvání smlouvy platí garance cen produktů. Cena je stanovena v okamžiku podpisu smlouvy a je stejná po dobu trvání smlouvy

Oprávněný počítač - Pod pojmem oprávněný počítač se rozumí počítač nebo jiné zařízení, které splňuje minimálně požadavky pro provoz kteréhokoliv z platformových produktů. Oprávněným počítačem není: server, jakýkoli systém, který je určen jenom pro provoz line-of-business softwaru nebo zařízení, které pracuje s vestavěným operačním systémem (Embeded)

Software Assurance - Tento program představuje komplexní program údržby napomáhající řídit pořizování technologií, rozšiřovat schopnosti a znalosti pracovníků oddělení informačních technologií (IT), snižovat výdaje na podporu a efektivně plánovat nasazení nového softwaru. Některé multilicenční programy umožňují zákazníkovi zakoupit program Software Assurance spolu s licencemi, přičemž všechny programy na bázi předplatného jej obsahují automaticky. Další informace o výhodách a aktivaci výhod naleznete na webu na adrese www.microsoft.com/cze/licence/Programy
Fullfilment – Média (Disky CD určené k instalaci softwaru)

CAL – Client Access License (Klientská licence pro přístup ke službám některého serveru. Je to licence = oprávnění, nikoli klientský software)

SBS CAL – Small Business Server Client Access License (Klientská přístupová licence k Small Business Serveru. Opravňuje uživatele nebo zařízení využívat služeb poskytovaných daným serverem)

CORE CAL - Souhrná klientská přístupová licence, která zákazníkům umožňuje přístup k produktům Microsoft Windows Server, Microsoft Exchange Server, Microsoft SharePoint Server a Microsoft Systems Management Server.

Vysvětlení dalších důležitých pojmů, zkratek a výrazů využívaných v licenčních dokumentech naleznete v slovníku na internetové adrese www.microsoft.cz/glossary

X
Zboží přidané do košíku
###

(kód: 
###
)

Množství (ks):
###
 
Cena za ks:
###
s DPH:
###
 
V košíku:
s DPH:
###

###