CONNECT IT FOR HEALTH ERGO drátová ergonomická klávesnice, USB, CZ, černá

CONNECT IT FOR HEALTH ERGO drátová ergonomická klávesnice, USB, CZ, černá
 
Part Nr.

CKB-2800-CS

Kód zboží

1706448

Výrobce
Connect It
EAN

8595703503726

Záruka
24 Měsíců

Ergonomická klávesnice určená speciálně jako prevence proti syndromu karpálního tunelu. Vhodná pro domácí použití i pro vysoko zátěžové profesionální použití v kancelářích a firmách. CZ+SK lokalizace (české a slovenské znaky). --- Klávesnice kromě klasi

Dostupnost
Dostupnost na pobočkách
Recyklační poplatek
1.60 Kč , DPH:  21%  (Počítačová klávesnice)
Vaše cena  s RP*
974 Kč
DPH
21%
Vaše cena s DPH
1 178 Kč
Vaše cena bez DPH
974 Kč bez DPH
Hodnocení produktu
Hodnoceno 0x

  Popis a parametry

  Popis produktu

  Ergonomická klávesnice určená speciálně jako prevence proti syndromu karpálního tunelu. Vhodná pro domácí použití i pro vysoko zátěžové profesionální použití v kancelářích a firmách. CZ+SK lokalizace (české a slovenské znaky).
  ---
  Klávesnice kromě klasických funkcí disponuje 24 multimediálními a funkčními klávesami, které se obzvláště hodí do kancelářského prostředí. Klávesnice disponuje opěrkou zápěstí s povrchem z měkké PU kůže, která snižuje únavu zápěstí a dlaně a je ideální pro dlouhodobou práci doma i v kanceláři. Příjemný ergonomický 4 polohový náklon klávesnice pomáhá proti únavě zápěstí během dlouhých pracovních relacích.
  ---
  Při práci s běžnou počítačovou klávesnicí jsou kosti předloktí v nepřirozeně zkřížené poloze a již po krátké době dochází k bolestem a únavě celého předloktí. Při dlouhodobém používání takové klávesnice může dojít k chronickým problémům s nutností vyhledat lékařskou pomoc.

  Syndrom karpálního tunelu - novodobý zdravotní problém.

  S používáním běžných kancelářských klávesnic a myší je spojena i novodobá počítačová nemoc - tzv. syndrom karpálního tunelu (tzv. útlakový syndrom nebo také RSI). Jde o útlak středního nervu v karpálním tunelu, který se nachází v zápěstí ruky. Střední nerv procházející právě tímto tunelem přenáší impulzy z mozku do palce, ukazováčku, prostředníčku a části prsteníčku. U zdravých lidí, kteří nepřetěžují oblast zápěstí, poskytuje karpální tunel dostatek prostoru pro průchod středního nervu a prsty jsou tak dostatečně zásobeny impulzy z mozku, tudíž zůstává zachována jejich plná funkčnost a citlivost.

  Mezi základní příznaky tohoto syndromu patří mravenčení a bolesti v prvních třech prstech (palec, ukazovák a prostředník) připomínajícím pocit přeležení ruky. Objevuje se také oslabená citlivost ruky projevující se sníženou schopností pevného stisku a nešikovnost ruky obecně (v konečné fázi vedoucí až k vypadávání předmětů z ruky). Symptomy se často projevují i v klidovém stavu a bolest může procházet až do předloktí a ramene. V počátečním stádiu je řešení jednoduché - okamžitě přestat používat běžnou počítačovou myš a ruku pravidelně procvičovat. V pokročilém stádiu je již nutná endoskopická operace v zápěstí, kdy dochází k uvolnění karpálního tunelu, resp. zvýšení jeho průchodnosti. Při plně rozvinutém syndromu je nutné přetnutí zápěstních vazů, čímž se tlak na nerv odstraní.

  Podle Státního zdravotnického ústavu (SZÚ) se v Česku jedná o nejčastější nemoc z povolání a každým rokem nemocných přibývá.

  Všem těmto problémům lze velmi jednoduše předcházet používáním ergonomické klávesnice a vertikální myši, u níž jsou ruka i předloktí uživatele v přirozené poloze a nedochází k nepřirozenému křížení šlach a kostí ani k útlaku středního nervu v zápěstí.

  Klasické rozložení kláves
  Dlouhá klávesa BACKSPACE na šířku dvou standardních kláves
  Dlouhá klávesa SHIFT na šířku dvou standardních kláves na obou stranách klávesnice
  24 multimediálních a funkčních kláves
  Zvýšená odolnost a životnost kláves
  Zvýšená odolnost potisků kláves při psaní s dlouhými nehty
  Membránová technologie odolná vůči zanesení nečistotami
  Konektor USB 2.0 zpětně kompatibilní s USB 1.1
  Pogumované protiskluzové přední i zadní nožičky
  Snadná instalace Plug & Play bez nutnosti instalace a stahování ovladačů (stačí pouze připojit k USB portu počítače nebo notebooku)
  Kompatibilní s operačními systémy Windows a Mac OS X (funkce produktu, které nejsou podporovány Mac OS X, nemusí fungovat správně)
  Délka přívodního kabelu: 150 cm
  Vstupní napětí: 5 V
  Vstupní proud: 260 mA
  Doporučený maximální rozsah provozní teploty: 0 - 40 °C
  Rozměry (d × h × v): 485 × 255 × 45 mm
  Hmotnost včetně kabelu: 962 g
  Barva: černá
  ---
  Balení obsahuje:
  Klávesnice
  Návod k obsluze

  Poznámka výrobce:

  Tato slova dokonale vykreslují naši značku CONNECT IT. Zrodila se již v roce 2010 v samém srdci Evropy, v Praze, a vznikla vzhledem k rostoucí poptávce po cenově dostupném, ale přesto kvalitním příslušenství pro každodenní práci i zábavu.

  V CONNECT IT si za úkol klademe propojení lidí s technologiemi, usnadnění života všem v dnešní rychlé a přetechnizované době. Škála našich produktů je velmi široká a nabízí vše od profesionálního herního příslušenství, přes nabíječky, reproduktory, automobilové doplňky, až po kolekci For Healith, která pomůže všem proti bolestem zad či syndromu karpálních tunelů.

  Za velmi krátkou jsme se stali jednou z předních společností na trhu a nyní je značka CONNECT IT synonymem pro moderní design, kvalitu a vynikající poměr cena/výkon.

  Stránky výrobce:

  https://www.connectit.cz/

  Parametry

  Barva: 

  černá

  Lokalizace klávesnice: 

  CZ

  Připojení: 

  USB

  Kontaktujte nás

  Kontaktujte nás

  Dotaz k tomuto produktu

  Váš e-mail
  Dotaz
  Stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA

  Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

  Váš e-mail
  Cena bez DPH
  Cena s DPH
  WWW
  Komentář
  Mám o tento produkt zájem
  Stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA

  Zaslat informaci o produktu známému

  Váš e-mail
  Zaslat na e-mail
  Komentář
  Stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA

  Nalezli jste chybu?

  Váš e-mail
  Popis chyby / závady
  Stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA